Så gick det i Vasaloppet för Höglandsåkarna | Höglandsnytt
Höglandet

Så gick det i Vasaloppet för Höglandsåkarna

Så här gick det i årets Vasaloppet för åkare från föreningarna på Höglandet. Se tabeller nedan. Källa: Vasaloppet.

Åkesson, Erik (SWE) Nässjö SKI 11:29:28
Assarsson, Hannes (SWE) Nässjö SKI 04:38:25
Caesar, Johan (SWE) Nässjö SKI 06:58:38
Cantby, Patrik (SWE) Nässjö SKI 06:47:53
Carlsson, Catrin (SWE) Nässjö SKI 06:46:17
Carlsson, Tomas (SWE) Nässjö SKI 05:06:48
Davidsson, Johan (SWE) Nässjö SKI 05:40:36
Eriksson, Niklas (SWE) Nässjö SKI 07:28:40
Fältengård, Kristian (SWE) Nässjö SKI 07:04:18
Henriksson, Bo (SWE) Nässjö SKI 09:03:17
Karlsson, Henrik (SWE) Nässjö SKI 06:32:01
Saikkonen, Kimmo (SWE) Nässjö SKI 07:22:31
Stefan, Virtanen (SWE) Nässjö SKI 05:06:08
Stensson, Tomas (SWE) Nässjö SKI 09:14:41
Åkesson, Gustav (SWE) Bodafors OK 10:23:27
Åkesson, Johanna (SWE) Bodafors OK 10:49:17
Åkesson, Uno (SWE) Bodafors OK 10:49:17
Krusell, Ulf (SWE) Bodafors OK 11:27:05
Nilsson, Leif (SWE) Bodafors OK 06:15:04
Öien, Gustaf (SWE) Bodafors OK 09:47:35
Rosenqvist, Jan-Åke (SWE) Bodafors OK 06:14:17
Svensson, Anders (SWE) Bodafors OK 08:22:12
Johansson, David (SWE) Forserums SOK 06:52:05
Kall, Kenneth (SWE) Forserums SOK 07:56:09
Kallhed, Jennie (SWE) Forserums SOK 08:38:47
Kämpe, Arne (SWE) Forserums SOK 06:55:50
Larsson, Jörgen (SWE) Forserums SOK 06:30:43
Olsson, Alf (SWE) Forserums SOK 06:25:22
STOCKARYD
Andersson, Lars (SWE)
06:57:59
Andersson, Lisa (SWE) 10:09:03
Andersson, Torbjörn (SWE) 05:29:09
Gustafsson, Evakristina (SWE) 09:55:25
Gustavsson, Tomas (SWE) 08:10:36
Hultkvist, Erik (SWE) 07:34:31
Hultkvist, Thomas (SWE) 07:49:18
Svensson, Dennis (SWE) 07:14:53
Svensson, Johan (SWE) 08:32:29
HÄSSLEBY SOK
Braf, Anders (SWE) 08:40:40
Gustavsson, Urban (SWE) beräknad tid 11:49:07
Isaksson, Ulf (SWE) 07:15:14
Ivarsson, Tommy (SWE) 07:46:26
Karlsson, Jan (SWE) – beräknad tid 11:49:59
Kvist, Torbjörn (SWE) 10:48:01
Nordenström, Johan (SWE) 06:38:32
SÄVSJÖ
Fransson, Anders (SWE) 10:06:11
Hellsten, Marcus (SWE) – beräknad tid 14:13:14
Hermansson, Bo (SWE) 09:23:55
Hermansson, Johan (SWE) 06:43:51
Melin, Joakim (SWE) 06:28:46
Romé, Ivo (SWE) 05:03:29
Svensson, Oskar (SWE) 07:56:34
VETLANDA
Karlsson, Jonas (SWE) 05:29:49
Andersson, Jan Ola (SWE) 05:48:50
Ljung, Magnus (SWE) 05:52:08
Olausson, Niclas (SWE) 06:01:40
Eriksson, Johan (SWE) 06:32:20
Svensson, Thomas (SWE) 06:41:16
Fransson, Ingemar (SWE) 06:41:40
Carlson, Mattias (SWE) 06:44:45
Carlson, Jonas (SWE) 06:57:01
Olausson, Jonas (SWE) 07:10:59
Ljung, Albin (SWE) 07:14:43
Svensson, Henrik (SWE) 07:17:37
Nilsson, Tobias (SWE) 07:18:03
Bergdal, Emil (SWE) 07:29:15
Samefors, Lennart (SWE) 07:30:08
Hultgren, Stig-Arne (SWE) 07:39:28
Uggla, Bo (SWE) 07:45:19
Elofsson, Thomas (SWE) 07:46:45
Braam, Kristian (SWE) 07:57:13
Braam, Thomas (SWE) 07:57:13
Hugosson, Håkan (SWE) 07:58:22
Ljung, Lovisa (SWE) 08:17:55
Andersson, Mikael (SWE) 08:31:21
Petersson, Daniel (SWE) 08:37:42
Simonsson, Claes (SWE) 08:38:34
Eller, Per (SWE) 08:45:56
Svensson, Claes (SWE) 08:51:49
Svensson, Nicklas (SWE) 08:59:18
Hägneryd, Lena (SWE) 09:21:49
Eriksson, Thomas (SWE) 09:30:57
Thärning, Alexander (SWE) 09:39:21
Karlsson, Markus (SWE) 09:45:08
Eller, Anders (SWE) 09:55:15
Turesson, Eleonor (SWE) 10:21:43
Turesson, Jörgen (SWE) 10:21:45
Gustafsson, Niclas (SWE) 10:29:09
Simonsson, Elin (SWE) 12:08:19
Rooth, Birger (SWE) 12:08:20
LANDSBRO
Fahlén, Robin (SWE) 04:40:13
Holmberg, Pontus (SWE) 04:40:13
Grahn, Andreas (SWE) 05:09:12
Ljungkvist, Daniel (SWE) 05:16:28
Nilsson, Mikael (SWE) 05:22:30
Hugosson, Jörgen (SWE) 05:26:28
Andersson, Daniel (SWE) 05:27:32
Cederholm, Johan (SWE) 05:33:56
Isaksson, Robert (SWE) 05:39:50
Hördegård, Henrik (SWE) 05:41:57
Lind, Daniel (SWE) 06:09:20
Lindqvist, Nicklas (SWE) 06:10:32
Gunnarsson, Torvald (SWE) 06:10:35
Hugosson, Nils (SWE) 06:27:46
Hugosson, Joachim (SWE) 06:32:20
Jonsson, Fredrik (SWE) 06:51:04
Petersson, Andreas (SWE) 06:56:32
Wirebrand, Mikael (SWE) 07:02:54
Johnsson, Göran (SWE) 07:07:11
Johnsson, Anders (SWE) 07:12:49
Wiberg, Peter (SWE) 07:20:27
Karlsson, Kenneth (SWE) 07:28:59
Wiberg, Björn (SWE) 07:56:21
Karlsson, Börje (SWE) 08:33:03
Andersson, Mikael (SWE) 09:03:00
Årevall, Rebecca (SWE) 09:46:54
EKSJÖ
Brink, Anders (SWE) 04:50:12
Granlund, Fredrik (SWE) 04:54:53
Källgren, Björn (SWE) 04:59:06
Eskilson, Conny (SWE) 05:04:03
Lindberg, Martin (SWE) 05:32:03
Svahn, Fredrik (SWE) 05:38:16
Hedin, Cecilia (SWE) 05:38:24
Pennemo, Mattias (SWE) 05:39:33
Engström, Henrik (SWE) 05:51:56
Samuelsson, Niklas (SWE) 05:54:33
Forsman, Kim (SWE) 06:01:29
Bergstrand, Lennart (SWE) 06:08:57
Pettersson, Andreas (SWE) 06:37:59
Woentin, Benny (SWE) 06:38:51
Rydholm, Lars-Gunnar (SWE) 06:54:46
Danielsson, Ravi (SWE) 07:16:00
Örmander, Oskar (SWE) 07:16:20
Petersson, Joakim (SWE) 07:22:44
Stattin, Robert (SWE) 07:23:37
Hultgren, Peter (SWE) 07:32:12
Källner, Christofer (SWE) 07:33:01
Svensson, Svante (SWE) 07:40:34
Ruther, Rickard (SWE) 07:44:48
Landberg, Christian (SWE) 07:54:15
Hurtig, Janne (SWE) 07:56:23
Samuelsson, Mattias (SWE) 08:08:58
Mattelin, Kennneth (SWE) 08:11:45
Ekelund, Ulf (SWE) 08:21:18
Östlin, Dag (SWE) 08:27:07
Axelsson, Alf (SWE) – beräknad tid 12:16:21
Svensson, Anneli (SWE) 08:41:42
Norén, Katarina (SWE) 08:50:28
Rydén, Roland (SWE) – beräknad tid 09:51:50
Olaison, Johan (SWE) 08:59:11
Yngvesson, Östen (SWE) – beräknad tid 10:04:29
Magnusson, Fredrik (SWE) 09:09:49
Gullbrandson, Kent (SWE) – beräknad tid 10:14:24
Alfredsson, Lars (SWE)- beräknad tid 10:20:48
Lägervik, Jonas (SWE) 09:26:07
Östlin, Karl (SWE) 09:33:28
Johansson, Nina (SWE) Klubb Myresjö IF 07:32:37

 

Av: Redaktionen, [email protected] Gilla oss på Facebook